Duyurularımız          Duyurularımız          Duyurularımız          Duyurularımız         Duyurularımız

 0532 435 36 39

Grup Dekorasyon

     Kampanyalar    

 İletişim

Parkelerinizi  sistre ve  cila  yaptırmak  istiyorsanız, doğru adrestesiniz...

                                      

                                                                                                    

Laminat Parke Montaj Standardı

   Polietilen şilte zemine serilir. Laminat parke direk zemin üzerine montajı yapılmaz.
Laminat parke dekorasyonunda döşeme şekli, montaj yapılacak yerin şekline göre belirlenir. Laminat parke panellerinin uzun kenarı, odanın uzun kenarına paralel olacak şekilde döşenmelidir. Başlangıç istikametinin şeklinin laminat parke sağlamlığı ile ilgisi yoktur. Sadece estetik ve görüntü açısından önemlidir. Montaj yapılacak zeminin ışık alması, kapılarının yerleri, koridor şekli gibi etkenler dikkate alınmalıdır.
   
   Laminat parkenin hareketini engelleyecek her malzemenin çevresinde 15 mm genleşme boşluğu bırakılmalıdır.

   Laminat parke yüzer sistem denilen bir sistem olarak organize edilir. Ortam sıcaklığına göre her yöne genleşebilir.  Laminat parkeyi hiçbir şekilde yere çivi ile çakmayız veya yapıştırmayız. Ayrıca laminat parke süpürgeliklerini, laminat parke panelleri üzerine yapıştırmayız, çivi ile çakmayız. Yani laminat parke sabitlenmez

   Laminat parke montajı yapılırken, çakma kilit sistemli parkelerde, laminat parke takozu kullanılmalıdır. Laminat parke panellerine direk çekiç ile vurulmamalıdır.

   Laminat parke panellerini döşerken kolaylık olması için, duvar dibi ile laminat parke paneli arasına 15 mm mesafe takozu konulmalıdır. Ya da iki adet laminat parke parçası da mesafe takozu olarak kullanılabilir.

   Laminat parke montajı yapılırken, ilk sıraya çok dikkat edilerek düz çıkarılmalıdır. İlk sıranın sonunda kesilip, artan laminat parke parçası ile ikinci sıra döşenmelidir. İkinci sıra sonunda kesilen parça ile üçüncü sıraya devam edilmelidir. Kesilip artan laminat parke panelini kullanabilmek için 40 cm den küçük olmaması gerekir. Ayrıca yan yana iki laminat parke paneli aynı noktada bitmemesi gerekir. Yan yana iki laminat parke paneli arasında en az 30 cm mesafe olmalıdır.

   Laminat parke montajı yapılırken, duvar dibi mesafesini ayarlarken, kolaylık olması için laminat parke kilidini duvar dibi tarafına çevirerek, 15- 20 mm boşluk bırakılacak şekilde laminat parke panelini işaretlenir. İşaretlenen yerden kesildiğinde çıkan parça uygun olacaktır.

   Laminat parke montajı yapılan yerde, her hangi bir boru geçiyor ise ( kalorifer, tesisat burusu gibi…) boruların geçtiği noktalarda, boru çapında daireler açılır.

                                             

 

 

  Boya uygulamaları

     Parke Boyama

        Parke Sistre Cila

     Tik Yağı Uygulama         Mesaj kutusu    İletişim

 

  1